Kindlasti oleme kõik märganud (või ise kogenud), kuidas inimesed rohke aeroobse treeninguga mitte just eriti edukalt (osa päris tulutult) üritavad rasva põletada. Kui millegagi väga liialdatakse (loe: aeroobset treeningut soovitud keha saavutamisel ületähtsustatakse), siis kutsub see esile tasakaalustavaid jõude revideerimaks liialt nihkesse läinud arusaamu.
Isegi aeroobsetel spordialadel on maksimaalne hapnikutarbimine ületähtsustatud, sest parimad sportlased ei oma kõrgeimat näitajat (kuigi seda võiks ju eeldada), vaid nad on tipus sellepärast, et tänu oma töövõimele ja laktaaditaluvusele on nad suutelised taluma pikaajalist kõrget intensiivsust kauem kui konkurendid.
Järgnevalt tähtsamaid kehalise treeningu printsiipe Charles Poliquini järgi:
Ületreeningu 4 tundemärki on:
Miks ei klassifitseeru siia uneprobleemid? Sest treeningu mahust tulenev ületreeningu näht on vajadus palju magada, mida aga ei seostata ületreeninguga (treeningu intensiivsusest tuleneb aga võimetus end välja magada).
Charles esitab mõtlemapanevaid seoseid liigse ja sagedase aeroobse treeningu ja tervise vahel:
Ja siis jõuamegi põhiliseni: aeroobne treening on rasvade põletamiseks väheefektiivne - platoo
saabub 8 nädalaga ja
kestab kogu elu! Ning seejärel defineeritakse hullumeelsus: sooritades lõputult ühte ja sedasama
tegevust,mis toodab
ühte ja sedasama tulemust (s.t. tulemust ei ole), kuid oodates ikkagi erinevat lõppresultaati.
Charles kasutab oma treeneripraktikas rasvade põletamiseks anaeroobset intervalltreeningut ja tulemused räägivad iseenda eest - niimoodi ettevalmistatud sportlased alustavad võistlushooaega alati üliheas kehalises vormis ning kliendid kaotavad, nagu esimeses osas juba mainisin, koos toitumise reguleerimisega 12 nädalaga keskmiselt 9 kilogrammi rasva.
Anaeroobse intervalltreeningu põhieelised on:
Enda kogemustest võin kinnitada, et süstemaatiline intervalltreening on äärmiselt tõhus meetod saavutamaks paremat kehalist vormi ja säilitamaks rasvavaba keha.